X
Kaynak

Dünyadayken canımızı yakanlara hakkımızı helal etmezsek ahirette ona nasıl bir hesap sorulacaktır?
Genişlet
Tarih: 02 Aralık 2015
Kategori: İman
33,363 Kez İzlendi
5 Beğeni
Favorilere Ekle
Soru
Dünyadayken canımızı yakanlara hakkımızı helal etmezsek ahirette ona nasıl bir hesap sorulacaktır?
Sorunun Orijinali
Biri benim canımı çok acıttı. Ve ben ona hakkımı helal etmiyorum ahirete bırakıyorum. Ahirette ona nasıl bir hesap sorulacaktır?

Cevap
+Büyüt-Küçült

Eğer kişi hakkını helal etmezse; sadece ahirette değil hem dünyada hem de ahirette bu zulmü yapan mutlaka onun karşılığını görür; ama eğer hakkını helal ettirirse…

Nasıl helal ettirir?

-Gönüller Allah’ın kudret elinde olduğu için Allah o gönle onu helal ettirirse ettirir. Belki “etmem” demek doğru değildir, onu Allah bilir.

Eğer kişi hakkını helal etmezse mutlaka karşılığını alır; çünkü karşılığını almak onun hakkıdır. Bununla beraber kıyamet günü Allah hakkını helal edene bire on verir; ama “helal etmem, ben hakkımı alırım“ derse bire bir alır bir de böyle bir hesap vardır. Onu ahirette göreceğiz.

Dedim ya gönüller Allah’ın kudret elindedir. Helal ediyor muyuz, etmiyor muyuz o, orada belli olur; ama gönül itibarıyla kişi hakkını helal etmeyene kadar karşısındaki kişi mutlaka bunun azabını ve zahmetini sadece ahirette değil dünyada da çeker. Kişi gönlünden o hakkı silip onu affettiğinde karşısındaki kişi de yeteri kadar tövbe etmiş ve cezasını çekmiş demektir.

 
 

 

 
Yorumlar
Yorum Yok
Yorum Yaz
Şimdi Gönder
Bize Ulaşın
Hakkımızda
Diyar tv

iletisim@soruvesorunlar.com

0312 336 70 48

Unutmayın;

"Cevabı olmayan hiçbir soru yoktur"

Muhammed Hüseyin (R.A)

Bu proje bir

soruvesorunlar.com 2015