X
Kaynak

Manevi olarak hangi silsileye bağlısınız ve sizden ders almak için ne yapmamız gerekir?
Genişlet
Tarih: 05 Kasım 2015
Kategori: İman
1,735 Kez İzlendi
0 Beğeni
Favorilere Ekle
Soru
Size tabi olanlar hangi ders zikrini çekiyor, manevi olarak hangi silsileye bağlısınız ve sizden ders almak için ne yapmamız gerekir?
Sorunun Orijinali
MANEVİ OLARAK HANGİ SİLSİLEYE BAĞLISINIZ VE SİZDEN DERS ALMAK İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİR?
Cevap
+Büyüt-Küçült

Allah, bir mürşidi kâmile vazife verirken; “geldiğin yoldan kullarımı bana getir” derse o mürşid, sadece Allah’ın kullarını kendisinin gittiği yoldan Allah’a götürme yetkisine, götürme haline sahiptir. Buna mürşid denir; ama bir mürşid, mürşidi kâmil olunca onun için fark etmez. Mürşidi kâmilin, kulları bütün yollardan taşıma hakkı vardır. Allah yetkiyi öyle verir ve mürşidi kâmil, kulları her bir yoldan taşıyabilir.

Elbette ki bu durumda mürşidi kâmil, insanın durumuna göre muamele eder; yani birini Kadiri yolundan götürürken bir başkasını Nakşi yolundan ya da Mevlevi yolundan götürebilir. Bu, aldığı yetkiden dolayıdır.

Kardeşimiz bizi soruyorsa; biz Kadiri yolunda yetişmişiz ve dersimiz de Kadiri yolunun dersidir; ama söyledim, o fark etmez. Derviş nasıl bir fıtrata sahipse, nasıl yolculuk yapması gerekirse onu öyle götürmek gerekir. Bununla beraber ders kâğıdımız da zikrimiz de internet sayfamızda mevcuttur. Bilgi edinmek isteyen kardeşlerimiz internet sayfamızdan bakabilirler.
Yorumlar
Yorum Yok
Yorum Yaz
Şimdi Gönder
Bize Ulaşın
Hakkımızda
Diyar tv

iletisim@soruvesorunlar.com

0312 336 70 48

Unutmayın;

"Cevabı olmayan hiçbir soru yoktur"

Muhammed Hüseyin (R.A)

Bu proje bir

soruvesorunlar.com 2015