X
Kaynak

Kulluk konusunda doğru yapmadığımızı zannedip yanlış yapıyoruz. Sebebi nedir?
Genişlet
Tarih: 23 Eylül 2015
Kategori: İman
1,318 Kez İzlendi
0 Beğeni
Favorilere Ekle
Soru
Kulluk konusunda doğru yapmadığımızı zannedip yanlış yapıyoruz. Sebebi nedir?
Sorunun Orijinali
KULLUK KONUSUNDA DOĞRU YAPTIĞIMIZI ZANNEDİP YANLIŞ YAPIYORUZ. SEBEBİ NEDİR?
Cevap
+Büyüt-Küçült

Bu durum biraz yol gereği, biraz da yanlış tarafa baktığımız için, eksik anladığımız içindir. Merdivenleri çıkarken basamak basamak çıkarız. Bir üst basamağa çıktığımızda aşağıdaki basamaklar geride kalmış olur. O basamaklar yanlış gibi görünse de o basamaklara çıkmadan ötekine çıkamazdık.

Doğru ve güzel yapmaya çalışırsak, niyetimiz düzgünse, ihlaslıysak sorun yoktur, öyle olması gerekmiştir; ama öğrenmeye, anlamaya çalışmadan rastgele yanlışlar yaparsak bu durumda o eksiklik bizden kaynaklanmış olur. Bununla beraber yaptığımız o eksiklikler sonraki zamanlarda bize destek olur, fayda verir. Samimi olanlar için yol gereği bu böyledir. Eğer öğrenmeye ve anlamaya çalışmazsak bu durumda eksiklik bizden kaynaklanır.

Allah, onun için yaptığımız her şeyi niyetimizden dolayı hayra çevirir. Allah ayeti kerimede; “Allah amellerinizden önce niyetlerinizi kabul eder. Her ne yaparsak yapalım önce niyetimiz Allah’a ulaşır, sonra amelimiz onu destekler” [1] buyurur. Yol gereği yanlış yapmış olabiliriz; ama o yanlış daha sonra bize mutlaka fayda verir, bize kazandırır. Yaptığımız yanlışlar bizi bir basamak daha doğruya yaklaştırır. Onun için endişeye gerek yoktur, yola devam diyoruz.[1]

Yorumlar
Yorum Yok
Yorum Yaz
Şimdi Gönder
Bize Ulaşın
Hakkımızda
Diyar tv

iletisim@soruvesorunlar.com

0312 336 70 48

Unutmayın;

"Cevabı olmayan hiçbir soru yoktur"

Muhammed Hüseyin (R.A)

Bu proje bir

soruvesorunlar.com 2015